Uczestnicy II edycji konkursu fotograficznego ?Złap Zająca?- pracownicy zakładów chemicznych, udowodnili, że w tak szybkim toku życia można spełniać swoją pasję, gdyż znaleźli czas na obcowanie z naturą i uwiecznienie jej na zdjęciach.

„Złap zająca” to akcja skierowana do pracowników firm chemicznych skupionych w Programie „Odpowiedzialność i Troska”, która polegała na ciekawym ujęciu w obiektywie aparatu fotograficznego fauny i flory. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”, a pomysłodawcą – Zakłady Azotowe „Kędzierzyn”.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 12 firm realizujących Program „Responsible Care” w Polsce (Grolman, Zakłady Chemiczne Police, Zakłady Azotowe "Puławy", PCC Rokita, Branżowa Organizacja Odzysku, Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Anwil, Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna", LUVENA, Zakłady Chemiczne ZACHEM, PKN Orlen, Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach).

Komisja konkursowa przyznała: I miejsce: Markowi Urbankowi (Zakłady Azotowe w Tarnowie- Mościcach) za fotografię „Na popijawie. Spora kropla słodkiego napoju powstała po przewróconej butelce z czasem stała się  wodopojem dla mrówek, które chętnie się nim częstowały. Parapet okienny na zewnątrz domu.”, II miejsce: Alicja Gorońska (LUVENA) za zdjęcie „Dopływ rzeki Warty w okolicy Moszny” oraz  III miejsce: January Dąbrowski (Zakłady Chemiczne Police) za fotografię „Spacer o poranku – Zdjęcie wykonane rankiem w porcie rybackim w Nowym Warpnie w dniu 17.05.2008 r.”

Wystawa pokonkursowa 34 wyróżnionych prac będzie imprezą towarzyszącą Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska POLEKO 2008 w Poznaniu. Wręczenie nagród w konkursie odbędzie się pierwszego dnia Targów- 27 października br. o godz. 11.30. (Pawilon 5, sektor F, stoisko nr 209).

Źródło: AchaPR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię