Wczoraj w samo południe w Nadleśnictwie Babki odbyło się Święto Drzewa.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest akcja sadzenia drzew co roku 10 października. 

Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.

Święto Drzewa jest przykładem edukacji aktywnej. Program opiera się na lokalnej aktywności, w szczególności dzieci i młodzieży, przy szerokim udziale społecznym m.in. lokalnych społeczności, samorządów, administracji publicznej, organizacji społecznych i biznesu.

W bieżącym roku jest to VI edycja tej akcji. Sadzenie drzew odbyło się w Leśnictwie Drapałka.  Obszar ten był dotychczas zabudowany halami „Centry”.  Obecnie powierzchnia będzie uproduktywniona poprzez posadzenie drzew.

W  akcji sadzenia drzew w Nadleśnictwie Babki udział wzieli przedstawiciele Klubu Gaja, przedstawiciele The North Atlantic Salmon Fund (Islandia), młodzież z Gimnazjum w Robakowie, przedstawiciele biznesu, przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania i pracownicy Nadleśnictwa Babki.

Źródło: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię