Dyrektor Roku Envicon Gala

Poznaliśmy zdobywcę tytułu Dyrektora Roku Zakładu Oczyszczania Miasta
w 2023 r. Decyzją Kapituły Konkursu Dyrektorem Roku została Elżbieta Wieczorek, prezes Zarządu, Zakład Gospodarki Komunalnej w Bielawie.

Konkurs o tytuł Dyrektora Roku Zakładu Oczyszczania Miast jest wspólną inicjatywą Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miasta oraz „Przeglądu Komunalnego”. W jej ramach nagradzani są dyrektorzy bądź prezesi szczególnie zasłużeni dla sektora gospodarki komunalnej. Tradycyjnie nagrodę tę wręczyli Prezes Krajowego Forum Dyrektorów Zakładu Oczyszczania Miast Wojciech Janka, wraz z prezes Zarządu firmy ABRYS – Magdaleną Dutką.

Laureaci

Kapituła konkursu nie miała łatwego zadania. Świadczy to zapewne o wysokim poziomie kandydatów, ich dorobku zawodowym oraz pozycji firm, którymi kierują. Zarządzanie przedsiębiorstwem komunalnym to bardzo wymagające zadanie, niosące za sobą szereg wyzwań. Oprócz obowiązków strategicznych i menadżerskich, na osobie pełniącej tę funkcję spoczywa odpowiedzialność za działania pracowników oraz wdrażanie nowych rozwiązań, by zakład funkcjonował w sposób wzorcowy. Te właśnie cechy dostrzega i nagradza firma Abrys, przyznając najlepszym tytuły najlepszym z najlepszych. W tegorocznej edycji do finału konkursu dostali się: Elżbieta Wieczorek, prezes Zarządu, Zakład Gospodarki Komunalnej w Bielawie, Witosław Gibasiewicz, prezes Zarządu, Wielkopolskie Centrum Recyklingu – w Jarocinie, Roman Krosnowski, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego i Handlowego COM-D, Marek Nowacki, prezes Zarządu Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kaliszu, Jadwiga Szermach, prezes Zarządu Gospodarki Komunalnej w Błażowej.

Zwyciężczyni

Elżbieta Wieczorek ma wykształcenie wyższe ekonomiczne, a także ukończyła studia podyplomowe: rachunkowość i kontrola finansowa oraz zarządzanie przedsiębiorstwem komunalnym. Od samego początku jest związana z sektorem gospodarki komunalnej. Od 25 lat zajmuje stanowisko kierownicze, a od 20 lat pełni funkcję prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej. Dodatkowo pełni funkcję skarbnika Zarządu Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miasta.

Elżbieta Wieczorek, to nie tylko znakomita specjalistka w dziedzinie biznesu, ale również podróżniczka  miłośniczka motoryzacji , sztuki i historii. Należy do kobiet rządzących światem – robiąc to z uśmiechem , farbą na rękach i miłością do podróży, nie bojąc się nowych wyzwań. Do jej szczególnych osiągnieć należy zaliczyć między innymi służbę mieszkańcom dla wspólnego dobra miasta, czyli realizację nadrzędnego celu Zakładu Gospodarki Komunalnej. Pod jej rządami ZGK zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt, zyskało wykwalifikowaną kadrę i stało się wzorem  profesjonalnego zarządzania oraz świadczenia usług na najwyższym poziomie, co przełożyło się na zdobycie znaczącej pozycja firmy na rynku. Jednym z najlepszych dowodów na to jest uhonorowanie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bielawie „Gazelą Biznesu” w 2011 r. Pomysłami Elżbiety Wieczorek na kolejne lata jest dalszy rozwój firmy oraz realizacja planów inwestycyjnych dotyczących rozbudowy zakładu.

Nagroda „Dyrektor Roku” dla Elżbiety Wieczorek podkreśla, jak kluczowe jest posiadanie kompetentnych i zaangażowanych liderów w dziedzinie, która ma bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców i ochronę środowiska. Laureaci, dzięki swojemu profesjonalizmowi, pomysłowości i umiejętnościom, przyczyniają się do poprawy efektywności i innowacyjności w sektorze komunalnym, co jest istotne dla zrównoważonego rozwoju miast i społeczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię