Przez całe wieki problem z odpadami sprowadzał się do tego, w jaki sposób najskuteczniej usunąć je z domu. W dawnych miastach najprostszą i najczęściej stosowaną metodą było wyrzucanie odpadów przez okno do rynsztoka czy do fosy – czytamy we wstępie do broszury „Dobre rady na odpady”.

Folder został  wykonany w ramach projektu ?Promocja selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w wybranych dzielnicach Warszawy?, przy wsparciu udzielonym przez Islandi!, Lichtenstein i Norwegi! poprzez dofinansowanie ze „rodków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

W folderze można znaleźć następujące informacje: odpady w miastach, złote rady na odpady – jak segregować, recykling w pigułce, aglomeracja warszawska – fakty i liczby w gospodarce odpadami,  idea zrównoważonego rozwoju i informacje o środowisku.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie ?Niepełnosprawni dla Środowiska EKON?, w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia oraz Stowarzyszeniem Ośrodek Działań Ekologicznych ?Źródła?.

Fot. www.freeimages.com/John Nyberg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię