Czas przed Bożym Narodzeniem jest pełen porządków, gotowania, wybierania choinki i kupowania prezentów. Dzięki ERP Polska możesz oszczędzić sobie części kłopotów i połączyć przyjemne z pożytecznym ? gdy oddasz nam zalegające w domu elektrośmieci oraz zużyte baterie, dostaniesz w prezencie choinkę!

Szansa na wymianę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii pojawi się w Warszawie w sobotę, 17 grudnia. Tego dnia  na ul. Żelaznej 51/53  w godzinach 8-17 odbywać się będzie Biobazar.

Aby dostać  w prezencie choinkę, wystarczy przynieść ze sobą:
•    4 małe elektrośmieci – takie jak telefon czy suszarka, lub
•    2 średnie elektrośmieci (telewizor, komputer), lub
•    1 duży elektrośmieć (np. lodówka, pralka), lub
•    1 kg zużytych baterii.

Ponieważ całe wydarzenie ma na celu poprawę stanu naszego środowisk, organizatorzy zaadbali również o ekologiczność choinek – drzewka posiadają bryłę korzeniową, zabezpieczoną jutą. Wszystko po to, aby choinki dotrwały do Świąt, a później mogły zostać wysadzone, zamiast trafić na śmietnik.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) oraz zużyte baterie stanowią nie lada zagrożenie dla środowiska. Zawierają w sobie szkodliwe materiały oraz metale ciężkie i nie mogą trafiać z pozostałymi śmieciami na wysypisko. Na szczęście recykling ZSEE i zużytych baterii się opłaca, ponieważ jego części składają się z cennych materiałów, na przykład ze złota (wykorzystywane jest w układach elektronicznych telefonów komórkowych, ponieważ przewodzi prąd jeszcze lepiej niż miedź). Prawie połowa materiałów w urządzeniach elektronicznych to metale, które mogłyby być użyte ponownie, oszczędzając zasoby i energię potrzebne do ich wydobycia i obróbki.

Organizatorzy zapraszają wszystkich na przedświąteczny Biobazar.

Więcej informacji: www.erppolska.pl
Kontakt: Agnieszka Glińska-Olszówka, 609 547 828, [email protected].

 

Zużyte baterie zawierają metale ciężkie taki,e jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione metale ciężkie są niebezpieczne dla środowiska gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź co gorsza na dzikie wysypisko. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię