Wybór szkoły, kierunku kształcenia nie jest łatwy. Aby podjąć dobrą decyzję trzeba zebrać wiele informacji, a dobrym miejscem do ich zdobycia są marcowe Targi Edukacyjne w Poznaniu. To właśnie na nich ponad 300 instytucji i szkół z Polski i zagranicy przedstawi swoją ofertę edukacyjną.

Wśród wystawców będą publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, zawodowe, policealne, językowe oraz szkoły wyższe. Na wspólnym stoisku „Akademicki Poznań” zaprezentują się wszystkie poznańskie uczelnie publiczne. Ich ofertę dopełnią szkoły prywatne. Do  podjęcia  nauki w innych miastach Polski zachęcać będą  wyższe szkoły m.in. z  Warszawy, Torunia, Olsztyna, Zielonej Góry, Wrocławia, Gdyni. Na targach  zorientować się będzie można w możliwościach podjęcia nauki  za granicą.

W targach  wezmą udział szkoły m.in. z  Niemiec, Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii. Przedstawią one  wszechstronne  programy studiów dotyczące zarówno nauk ścisłych, takich jak np. chemia, informatyka, nauk ekonomicznych  i  medycznych, jak i sztuki czy muzyki.  W ofercie szkół zagranicznych znaleźć będzie można propozycje  edukacji nie tylko w kraju, który reprezentują te szkoły, ale również w Stanach Zjednoczonych czy Chinach.

Na stoisku British Council można będzie porozmawiać z przedstawicielami 12 brytyjskich uczelni i prywatnej szkoły z internatem o warunkach uczenia się w Wielkiej Brytanii, uzyskać  informacje o egzaminach IELTS (koniecznych do ubiegania się o miejsce na uczelniach Zjednoczonego Królestwa), a także o kursach językowych prowadzonych przez British Council w Polsce.

Absolutną nowością tegorocznych targów będzie Aleja Odkrywania Talentów –  miejsce,  w którym można  rozpoznać swoje  zdolności,  skorzystać z porad psychologiczno-pedagogicznych, sprawdzić  swoje  umiejętności na stanowiskach interaktywnych,  a także zweryfikować  swoje predyspozycje  artystyczne, m.in. dzięki  możliwości przedstawienia prac i porozmawiania o nich z pracownikami poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Szczególną przestrzenią będzie Aleja Zawodów , gdzie swoje umiejętności zaprezentują uczniowie poznańskich szkół zawodowych m.in.: gastronomicznej, budowlanej, elektrycznej, poligraficznej.

Ciekawie zapowiada się również tegoroczne Eko Forum, na którym będą prezentacje, warsztaty, prelekcje i konkursy poświęcone ochronie środowiska, przygotowane przez instytucje zajmujące się edukacją ekologiczną. Zapraszamy na stoisko portalu ZielonaLekcja.pl na Targach Edukacyjnych.

Warto również  zwrócić uwagę na ekspozycje Salonu Wyposażenia Szkół, na którym prezentowane są m.in.  możliwości  wykorzystywania do nauki nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, zastosowania w edukacji różnorodnych pomocy usprawniających naukę, materiały szkolne i biurowe, a także  polska i zagraniczna oferta turystyczna  adresowana do młodych ludzi.

Zdobytej na targach  wiedzy nie znajdzie się w żadnym informatorze, ani Internecie. To tu każdy odwiedzający będzie mógł osobiście porozmawiać z nauczycielami, uczniami, poznać ofertę edukacyjną i dopytać się o warunki nauki, o kolejne etapy edukacji czy możliwości znalezienia pracy.

Źródło: www.edukacja.mtp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię