Od 30 czerwca do 3 lipca br. we Wrocławiu w Urzędzie Marszałkowskim potrwa Międzynarodowe Seminarium pt. ?Zielone szlaki ? greenways w Europie Środkowej”.

Jego celem jest podpisanie deklaracji dla podjęcia międzywojewódzkiej współpracy w zakresie tworzenia i kreacji rowerowego Szlaku Odry w oparciu o założenia zielonych szlaków oraz doświadczenia innych szlaków greenways w Europie. W seminarium wezmą udział przedstawiciele samorządów lokalnych Doliny Odry oraz organizacji pozarządowych działających w dziedzinie turystyki, ochrony środowiska i zrównoważonego transportu.

Gośćmi seminarium będą koordynatorzy Greenways z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, reprezentujący m.in. fundacje zrzeszone w Stowarzyszeniu Environmental Partnership for Sustainable Development (w Polsce Fundacja Partnerstwo dla Środowiska). W ramach towarzyszącego Seminarium „study tour” 20-osobowa międzynarodowa grupa koordynatorów greenways przemierzy rowerem, kajakiem i pieszo fragment Szlaku Odry oraz zapozna się z lokalnymi inicjatywami na szlaku takimi, jak Ekomuzeum Cysterskie w Lubiążu i Ekomuzeum Dymarki w Tarchalicach.

Źródło: www.greenways.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię