Zbieranie baterii, segregacja śmieci, konkursy i zabawy dla dzieci – to wszystko działo sie podczas Ekologicznego Pikniku Rodzinneg, który odbył się w ubiegłą niedzielę. Celem była ogólna edukacja ekologiczna mieszkańców Sanoka i okolic, zorganizowana po raz pierwszy przez Burmistrza Miasta, Bieszczadzki LOP oraz norweską gminę Inderoy w ramach dwuletniego programu EKO-SANOK.

Już niemal od godziny 10:00 specjalnie oznaczone pudełka zaczęły wypełniać się zużytymi bateriami. Sanoczanie chętnie oddawali wyczerpane akumulatory począwszy od tych tradycyjnych, używanych w pilotach do telewizorów, po większe zasilające chociażby zabawki.

Zużyte baterie przekazane zostały do utylizacji firmie z Opola. Zebrano 10 ton baterii.

Podczas imprezy, oprócz pogawędek na temat zdrowia planety, dodatkowo rozdano 1,5 tys. worków na śmieci oraz 2 tys. toreb ekologicznych. Sanoczanie, w takich akcjach widzą nadzieje na poprawę stanu środowiska.

Program EKO-SANOK, oprócz cyklu imprez, zakłada również wymiany zagraniczne w ramach edukacji ekologicznej. Grupa najzdolniejszych uczniów z sanockich podstawówek i gimnazjów, wybrana przez dyrektorów i nauczycieli na podstawie wyników w nauce, już we wrześniu będzie miała okazję wyjechać do Inderoy w Norwegii. Podczas ośmiodniowego pobytu będą zapoznawać się z problematyką ochrony środowiska i segregacji odpadów domowych.  

Źródło: isanok.pl

Sanoczanie dostarczyli 10 ton baterii. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię