Święto Drzewa to coroczna akcja sadzenia drzew 10 października, ale także całoroczny program edukacji ekologicznej obejmujący m.in. sadzenie drzew w intencji pokoju na świecie, zakładanie przyszkolnych ogrodów i parków, oznaczanie drzew pomnikowych, zbieranie nasion oraz konkursy plastyczne, fotograficzne i literackie.

Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przez Klub Gaja od 5 lat. Celem programu jest zdobywanie kompetencji w zakresie sadzenia i ochrony drzew oraz zwiększenie zadrzewienia i zalesienia kraju. Program opiera się na lokalnej aktywności, w szczególności dzieci i młodzieży, przy udziale administracji publicznej, organizacji społecznych i biznesu. Program objęty jest patronatem Ministra Środowiska.

W ubiegłym roku w programie uczestniczyło 57 309 osób, w szczególności dzieci i młodzież. Posadzono 36 263 drzewa.

W ramach VI edycji Święta Drzewa, Klub Gaja przygotowuje trasę promocyjną programu, czyli wystawę Święto Drzewa – chronimy klimat, wykład Święto Drzewa – dobre praktyki oraz pokaz premierowy filmu Święto Drzewa – dobre praktyki dla rozwoju zrównoważonego. Spotkania odbędą się w Kołobrzegu, Limanowej, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.

Harmonogram spotkań:

Kołobrzeg – 6 września br.,  godz. 11.00-17.00, Regionalne Centrum Kultury,
Limanowa – 09 września br., godz. 10.00-13.00, Starostwo Powiatowe, ul. Józefa Marka 9,
Katowice – 10 września br., godz. 11.00-13.00, Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy 1, sala Parnassos,                             
Wrocław – 22 września br.,  godz. 11.00-13.00, Urząd Marszałkowski, ul. Dobrzyńskiej 21/23, 
Poznań –  23 września br.,  godz. 11.00-13.00, Urząd Miasta, plac Kolegiacki 17, sala sesyjna. 

Źródło: www.klubgaja.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię