Projekt ?20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce? jest realizowany od początku 2015 r. i powoli dobiega końca. Jednak nadal prowadzone są różnorodne działania.

Jednym z działań są warsztaty edukacyjne, które odbywają się w całej Polsce.Osoby zainteresowane zorganizowaniem u nich warsztatów zapraszamy do kontaktu z nami. Warsztaty służą zapoznaniu uczestników z zasadami selektywnej zbiórki odpadów. W ich ramach poprzez zabawę chcemy pokazać korzyści płynące z recyklingu oraz to, jak należy prawidłowo segregować odpady. Aktywny udział w warsztatach i proponowanych konkursach umożliwia uczestnikom zdobycie atrakcyjnych nagród (w postaci magnesów, koszulek, drewnianych jo-jo oraz notesików z długopisem).

Kolejny element Projektu to badanie wszystkich gmin pod kątem wdrożenia selektywnej zbiórki odpadów z opakowań metalowych. Także ono jest na końcowym etapie. Obecnie dane są weryfikowane i przygotowywany jest raport końcowy. Wkrótce przekażemy wyniki badania.

Dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej bieżący rok możemy uznać za nasz największy sukces od 20 lat, ponieważ to okres realizacji przez nas bardzo wielu przedsięwzięć. Chodzi o ok. 1100 różnych działań, czyli blisko trzech inicjatyw dziennie. Są to wspomniane warsztaty, a także nasze wsparcie dla wielu wydarzeń sportowych. Organizatorom tych wydarzeń przekazujemy nieodpłatnie napoje izotoniczne w puszkach. Są one wydawane są podczas jej trwania, a dodatkowo prowadzona jest zbiórka pustych puszek po napojach, które następnie przekazywane są do recyklingu.

Niniejszy materiał został opublikowany w ramach przedsięwzięcia ?20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce? dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.

 NFOŚiGW
NFOŚiGW 2

GALERIA ZDJĘĆ

Warsztaty edukacyjne4 Warsztaty edukacyjne3 Warsztaty edukacyjne2 Warsztaty edukacyjne1 zabawy sportowe podczas III Biegu z okazji Święta Lotnictwa Polskiego w ...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię