W ubiegły weekend – w sobotę, 6 czerwca – na trasie Kolorowych Emocji były Poznań, Pobiedziska oraz Gdynia. Kolorowe emocje to jeden z największych projektów prospołecznych w Polsce. Od tego roku przybrał formułę tournee. W tym roku akcja objęła 13 miast. Kolorowe emocje trwają od 9 maja i zakończą się 20 czerwca w Gorzowie Wielkopolskich i Szczecinie.

Malta w obrazach

Tym razem olbrzymie makiety do zamalowania stanęły nie jak co roku na Starym Rynku, lecz na Malcie.

Kolorowe emocje już po raz piąty odbywają się w stolicy Wielkopolski i od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem. Poznaniacy malowali już Kolorowy Dom Mamy, Bajkowe Miasteczko, Największy Obraz Świata oraz Kąciki Emocji. Tym razem Kolorowe emocje były poświęcone żywiołom. Dzieci tworzyły obrazy związane z : powietrzem, wodą, ziemią i ciepłem. Powstało malowidło o powierzchni prawie czterech tysięcy metrów kwadratowych. Dla dzieci przygotowano mnóstwo zabaw i konkursów.

Gdyńskie malowanie

Kilkaset dzieci pojawiło się w sobotę, 6 czerwca na placu obok Teatru Muzycznego w Gdyni, aby wziąć udział w Kolorowych Emocjach. Główną atrakcją wydarzenia było wielkie plenerowe malowanie Świata Żywiołów. Obok Teatru Muzycznego ustawiono ogromną makietę podzieloną na cztery części: Wodę, Ziemię, Powietrze i Ciepło, czyli żywioły władające wszechświatem. To one stały się  inspiracją dla małych artystów. W ciągu całego dnia, dzieci zużyły ponad 300 kilogramów różnokolorowych  farb, a makieta pokryła się tysiącami proekologicznych rysunków i obrazów.

Na małych uczestników Kolorowych Emocji czekało także mnóstwo atrakcji dodatkowych. W drugiej części imprezy – już po zakończonym malowaniu –
odbywały się liczne konkursy z nagrodami i zabawy ekologiczne. W Kąciku Woda, dzieci pod czujnym okiem moderatorów, puszczały w niebo ogromne bańki i łowiły rybki. Zabawie przyglądali się kolorowi szczudlarze, rozdający dzieciom balony i  łakocie. Większą porcję słodyczy i drobnych przekąsek można było otrzymać również w Kąciku Łasucha, który jest nieodłącznym elementem imprezy.

Podczas Kolorowych Emocji w Gdyni rozstrzygnięto również konkurs „Mali Ekolodzy”, który w tym roku towarzyszy projektowi. Tytuł Najbardziej Świadomego Ekologiczne Przedszkola w regionie przypadł Przedszkolu Samorządowemu nr 6 w Gdyni. W kategorii indywidualnej zwyciężyły z kolei Jagienka i Martyna Wróblewskie.

Źrodło: www.koloroweemocje.pl
 

Kolorowe Emocje w Gdyni. / Fot. InplusPR

Kolorowe Emocje w Gdyni. / Fot. InplusPR

Kolorowe Emocje w Poznaniu. / Fot. InplusPR

Kolorowe Emocje w Poznaniu. / Fot. InplusPR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię