Minimum 10 tys. zł czeka na zwycięzców dziewiątej edycji konkursu im. Adama Loreta organizowanego przez Lasy Państwowe. Laureatami konkursu mogą zostać osoby, które mają wybitne naukowe osiągnięcia w dziedzinie leśnictwa, pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań oraz osoby promujące wizerunek i wiedzę o Lasach Państwowych.

Nagroda im. Adama Loreta – legendarnego dyrektora i organizatora Lasów Państwowych, który w czasach II Rzeczypospolitej ocalił przed wyrębem Puszczę Białowieską – cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Uczestnicy konkursu rywalizują w dwóch kategoriach: wybitne osiągnięcia naukowo-badawcze lub innowacyjno-racjonalizatorskie pomysły, które znalazły zastosowanie w Lasach Państwowych oraz całokształt działalności na rzecz LP oraz promocja i kształtowanie pozytywnego wizerunku Lasów Państwowych oraz popularyzacja wiedzy o Lasach oraz o misji i roli tej organizacji w działaniach na rzecz polskiej przyrody.

Prace zgłaszane do pierwszej kategorii powinny mieć charakter popularno-naukowy. W drugiej kategorii można zgłosić reportaż prasowy, radiowy, telewizyjny, artykuł publicystyczny, opowiadanie, poezje, fotografie, slajdy i filmy.

Prace mogą być zgłaszane przez kierowników jednostek organizacyjnych LP, stowarzyszenia środowiskowe i naukowo-techniczne działające w sektorze leśnym ( PTL, SITLiD, TPL), dziekanów Wydziałów Leśnych  Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu  Przyrodniczego w Poznaniu i SGGW w Warszawie, dyrektora Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz dyrektora Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku, laureatów poprzednich edycji Nagrody Lasów Państwowych im. Dyrektora Adama Loreta.

Gala, podczas której zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia odbędzie się podczas czerwcowych centralnych obchodów Dni Lasu. Zgłoszenia prac w pierwszej i drugiej kategorii należy nadsyłać do 28 lutego na adres:

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych,
00-922 Warszawa, ul. Wawelska 52/54,
z dopiskiem „Nagroda im. Dyrektora Adama Loreta”

Źródło: www.lasy.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię