Ruszyła VI Edycja Konkursu Ekologicznego Zarządu Województwa Mazowieckiego adresowanego do dzieci i młodzieży uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego.

Prace należy zgłaszać indywidualnie do 15 października br. do szkolnych komisji konkursowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie w nich poczucia odpowiedzialności wobec otaczającej nas przyrody. Coroczne konkursy mają kształtować w uczniach prawidłowe postawy związane z ochroną środowiska.

W konkursie biorą udział różnego typu prace plastyczne. Mają one dotyczyć tematów związanych z ochroną środowiska – segregacji odpadów, odnawialnych źródeł energii, zmian klimatycznych, oszczędzania wody i energii, środowiska i jego zagrożenia, a także chronionych zwierząt i roślin występujących na terenie Mazowsza.

Uczestnicy będą oceniani w podziale na grupy wiekowe: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej i klasy I-III gimnazjów. Konkurs przeprowadzony będzie w trzech etapach: szkolnym, lokalnym – w delegaturach urzędu i wojewódzkim – w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Nagrody otrzymają autorzy zwycięskich prac oraz szkoły, do których uczęszczają. W poprzednich latach do szkół trafiły m.in. zestawy komputerowe, sprzęt RTV, nowoczesne mikroskopy, teleskopy.

Źródło: www.mazovia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię