?Gram w zielone? to pierwszy rybnicki serwis ekologiczny, pierwsza w Rybniku kampania edukacyjno-informacyjna, warsztaty w zakresie zrównoważonego rozwoju, kampanii społecznych, PR, lobbingu, konkurs dla młodzieży szkolnej oraz happeningi.

Celem „Gram w zielone” jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Rybnika. Projekt składa się z kilku etapów. W pierwszej fazie na uczestników czekają warsztaty szkoleniowe (zrównoważony rozwój, umiejętności społeczne, kampanie społeczne, PR, lobbing). W drugiej fazie uczestnicy będą mieli możliwość zaprojektowania, pod okiem specjalistów z branży PR, dużej kampanii informacyjno-edukacyjnej dla Rybnika. Przy pomocy kampanii, uczestnicy akcji zamierzają otworzyć rybniczanom oczy na kwestie ekologii.

Projekt „Gram w Zielone. Kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz idei zrównoważonego rozwoju” rozpoczął się z początkiem listopada 2008 r. Działania projektowe zakończą się w czerwcu br.

Kampanię "Gram w zielone" organizuje Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Islandii, Liechtenstein i Norwegii, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Akcja "Gram w zielone" nabiera tempa. Uczestnicy projektu mają już za sobą pierwsze warsztaty: 10-11 stycznia br. w Ustroniu odbyły się zajęcia, które wprowadziły uczestników w problematykę zrównoważonego rozwoju. Najważniejszym aspektem kampanii jest pobudzenie świadomości ekologicznej. Zwieńczeniem samych warsztatów ma być kampania społeczno-edukacyjna dla mieszkańców Rybnika. Kolejne warsztaty odbyły się 24-25 stycznia, również w Ustroniu.

Zobacz film reklamowy www.zielonyrybnik.pl

Źródło: www.zielonyrybnik.pl; www.rybnik.com.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię