Do końca kwietnia w Łodzi można oglądać wystawę ?Inspirowani lasem?. Składają się na nią fotografie leśników z Nadleśnictwa Spała. Wystawa pokazuje piękne przyrodnicze skarby kryjące się w łódzkich lasach.

Organizatorzy wystawy chcą zachęcić oglądających do wycieczek do lasu – aby obejrzeli z bliska piękne leśne krajobrazy. Liczą też, że wystawa będzie dla wielu odwiedzających początkiem przygody z fotografowaniem przyrody i utrwalaniem jej piękna.

Na wystawie zaprezentowano zdjęcia Marka Leszczyńskiego, Mariusza Muchy, Radosława Trzcińskiego i Piotra Sochy. Będzie je można także obejrzeć w albumie „Inspirowani naturą”, który wkrótce wyda Oficyna Wydawnicza „Forest”. W książce znajdą się nie tylko fotografie, ale i dzieła malarskie, wyroby artystyczne czy fragmenty utworów literackich.

Publikacja przedstawi sylwetki nietuzinkowych twórców-leśników oraz ich twórczość. Pokaże też burzliwą historię łódzkich lasów, które dzięki wytężonej pracy leśników cieszą nas dzisiaj dobrą kondycją i obfitością dóbr.

Wystawę można oglądać w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 104.

Organizatorzy wystawy chcą zachęcić oglądających do wycieczek do lasu. / Fot. RDLP Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię