W niedzielę, 9 października mieszkańcy Poznania będą mieli okazję czerpać wiedzę przez zabawę w trakcie pikniku edukacyjno-ekologicznego EKOSTREFA. Wydarzenie odbędzie się przed Stadionem Miejskim.

Start pikniku przewidziany jest na godzinę 14:00, a zakończenie na 17:30. W trakcie całego wydarzenia odwiedzający będą mogli nie tylko miło spędzić czas całą rodziną, ale także dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat ekologii, recyklingu czy dbania o środowisko. „Nie bez przyczyny hasło naszego spotkania to Kibicuj Środowisku! Chcemy podczas Ekostrefy pokazać, że odpady to cenne surowce, które warto ponownie wykorzystać, zarówno w procesach twórczego ich zagospodarowania, jak i przekazania do  recyklingu.  Będziemy też mówić o gospodarce obiegu zamkniętego, ochronie klimatu, a także o ekologicznym stylu życia, czyli poruszać bardzo ważne tematy dla każdego Poznaniaka – mówi Małgorzata Masłowska-Bandosz, reprezentująca jednego z organizatorów wydarzenia, firmę Abrys.

Na wszystkich, którzy tego dnia zjawią się pod Stadionem Miejskim będą czekać między innymi: warsztaty kreatywne, pokazy chemiczne, ekologiczne gry wielkoformatowe, zestawy odnawialnych źródeł energii, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

W trakcie pikniku odbędzie się także zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o małych gabarytach. „Bardzo ważne dla naszej planety jest to, aby poddać recyklingowi jak najwięcej niepotrzebnych urządzeń i odzyskać z nich cenne surowce” komentuje Julia Kasperczak, odpowiadająca za Ekostrefę z ramienia Elektrorecykling S.A. „Chcemy też wykorzystać to, że piknik będzie miał miejsce przed meczem LECH – RADOMIAK i zaapelować do wszystkich, którzy tego dnia przybędą na Stadion, aby zabrali ze sobą zużyty sprzęt i wrzucili go do specjalnych pojemników, otrzymując w zamian wlepki kibicowskie. Postępując odpowiednio z elektroodpadami, dbamy o planetę!” – dodaje Kasperczak.

Organizatorami wydarzenia są ABRYS oraz Elektrorecykling S.A. W przygotowaniu całości pomagają takie marki jak: Amica, Stowarzyszenie Wiara Lecha, Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz oraz Fundacja Zaraz Wracam. Partnerami wydarzenia z kolei są Lech Poznań, Santander, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz.

Patronat medialny nad wydarzeniem obrały: Głos Wielkopolski, WTK Poznań, ePoznań.pl, Radio EMAUS, Radio Afera oraz Polskie Radio Poznań.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię