30 marca po raz czwarty odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. Przegląd Teatrzyków Ekologicznych ?Zielony Kapturek?.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1., współorganizatorem imprezy Zakład Utylizacji Odpadów. Przegląd jest jednym z zadań międzyszkolnego projektu „Lubuskie przyjazne klimatowi”, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. 

Celem przeglądu jest promowanie idei dbałości o środowisko naturalne poprzez kształtowanie postaw pro-ekologicznych, promocja tych postaw i zachowań w środowisku społeczności lokalnej, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci, kształtowanie i rozwijanie wśród uczestników zainteresowań kulturą teatralną i literaturą dziecięcą. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Śmieci mniej – Ziemi lżej”.
 

Przegląd od lat pełni jeszcze jedną niezwykle ważną rolę. Podczas występów bez podziału na placówki kształcenia specjalnego i szkoły ogólnodostępne dochodzi do integracji dzieci niepełnosprawnych z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Wszyscy są tutaj aktorami, każdy ma swoje bardzo ważne zadanie do wykonania. W czasie występów znajdzie się czas na wspólną zabawę, która świetnie rozładuje tremę i niepewność przed występem zespołu. Podczas oczekiwania na decyzje Jury można porozmawiać czy podokazywać w kuluarach podczas słodkiego poczęstunku.  
 
Zespoły biorące udział w imprezie prezentują niezwykle interesujące programy, które wymagają wielkiego nakładu pracy i zaangażowania zarówno dzieci jak i ich nauczycieli. Dodatkowym walorem są przygotowane scenografie, podkreślające przedstawiane treści  ekologiczne.
Do udziału w imprezie po raz kolejny zaproszono szkoły podstawowe I-III i ośrodki kształcenia specjalnego. W przeglądzie weźmie udział 11 placówek z miasta Gorzowa Wlkp.  i województwa. Występy oceni m.in. p. Żaneta Domaredzka – przedstawiciel sponsora, pani Edyta Wyborska – przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Miasta Gorzowa Wlkp.
 
Sponsorem imprezy jest Zakład Utylizacji Odpadów z Gorzowa Wlkp. Ze środków przekazanych na organizację zakupiono atrakcyjne nagrody, materiały plastyczne, koszulki z nadrukiem logo przeglądu, zostanie przygotowany poczęstunek dla dzieci, powstanie folder pokonkursowy. Wsparcie przy organizacji  przy organizacji przedsięwzięcia Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1 otrzymał od pracowników Miejskiego Centrum Kultury  z panią dyrektor Dorotą Janczewską, która bezpłatnie udostępniła pomieszczenia swojej placówki. 
                 
 

Zdjęcie z ubiegłorocznej edycji / Fot. ZKS Gorzów Wlkp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię