Konstrukcja recyklingowej zabawki to nie tylko świetna, twórcza zabawa i wspólnie spędzony czas. Dzięki niej dziecko już od najmłodszych lat będzie wprowadzone w tematykę ekologiczną i będzie dla niego czymś naturalnym, że zasoby można wykorzystywać na wiele interesujących sposobów.

Rodzicom często brakuje pomysłów na ciekawe zabawy z dziećmi. Nie mają czasu i nie wiedzą gdzie szukać gotowych scenariuszy. Na stronie internetowej www.ekodzieciaki.pl znajdą proste, wizualne instrukcje tworzenia zabawek z wykorzystaniem materiałów, które mają pod ręką: niepotrzebnego kartonu, plastikowych butelek, nakrętek, gazet.

Strona internetowa jest elementem szerszej kampanii Ministerstwa Środowiska, pokazującej jak oszczędzać papier, jak sortować śmieci. Dzieci dowiadują się, że śmieci to także cenne zasoby, z których mogą powstać nowe produkty, np. place zabaw i zabawki. Mrówka namawia do ponownego wykorzystywania niepotrzebnych rzeczy. Okazuje się, że zużyte kartki, karton czy stare gazety mogą być materiałami do zabawy. Można z nich wyczarować nawet las pełen zwierząt.

Kampania zachęca rodziców do edukowania poprzez kreatywną zabawę. Promuje takie aktywności z dziećmi, które uczą twórczego myślenia i działania a jednocześnie kształtują postawy ekologiczne. Zachowań ekologicznych warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Małe dzieci naturalnie interesują się otaczającym je światem, zwierzętami i roślinami. Są wrażliwe na piękno przyrody. To szansa na wytłumaczenie im, że ich zachowania mają bezpośredni wpływ na środowisko.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię