W Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągi Koszalin zorganizowano obchody Dnia Ochrony Środowiska. Eko-wydarzenie zorganizowano na terenie ujęcia wody w Mostowie nie bez powodu. To strategiczne miejsce koszalińskiej „fabryki wody”, a także obszar objęty ochroną w ramach programu Natura 2000.

W spotkaniu uczestniczyło dwadzieścioro dzieci z różnych szkół i w różnym wieku (od 8 do 16 lat) uczęszczających na zajęcia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.  W programie było zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody w Mostowie oraz  następujące prelekcje:

1) prezentacje na temat znaczenia wody w życiu człowieka – dr Krzysztof Piaskowski, Politechnika Koszalińska,

2) prezentacje Ewy Zdobylak i Agaty Pawłowskiej z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, dawniej Zespołu Parków Doliny Dolnej Odry z Gryfina. Panie przedstawiły działania edukacyjne ośrodka, omówiły formy ochrony przyrody, opowiedziały o jednym z najliczniejszych w Polsce i Europie siedlisku żurawi.

Po takim wprowadzeniu młodzież dostała zadanie wykonania plakatu propagującego ochronę środowiska i rolę wody w życiu człowieka i świata. Wszyscy spisali się doskonale i zasłużyli na Certyfikaty "Przyjaciela Wody". Były także upominki i poczęstunek.

Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w tym roku świętuje  5 lat istnienia. Edukację wspiera Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Źródło – tekst i zdjęcia: Monika Nieckarz MWiK Koszalin

W spotkaniu uczestniczyło dwadzieścioro dzieci z różnych szkół i w różnym wieku
(od 8 do 16 lat). / Fot. M. Nieckarz

Kolejny wariant plakatu. / Fot. M. Nieckarz

Młodzież dostała zadanie wykonania plakatu propagującego ochronę środowiska i rolę wody w życiu człowieka i świata. / Fot. M. Nieckarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię