W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które zaplanowano na 12-15 maja, Nobel Tower Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu zaplanował masę atrakcji, związanych z ekologią.

Zabawy z energią  przy użyciu zestawów demonstracyjnych OZE, obserwacje preparatów mikroskopowych czy też tworzenie biżuterii z odpadów to tylko część aktywności, odbywających się podczas imprezy, organizowanej pn. EKO NAKRĘCANIE. Na wydarzenie zapraszamy do Poznania (ul. Dąbrowskiego 77A) 12 maja w godz. 16-20. Partnerem wydarzenia jest ABRYS.

Na zielonym skwerku przed budynkiem Nobel Tower będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia miasteczka ekologicznego z kartonów, a także w treningu piłki nożnej, prowadzonym przez profesjonalnych trenerów. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach RE:kreacje, na których z butelek PET, makulatury, korka po winie, a także elementów klawiatury powstanie unikatowa, recyklingowa biżuteria.

Z kolei wewnątrz zostanie utworzona strefa EKO EDUKACJI, na którą będą składały się trzy warsztaty: Kilowaty zabawy (eksperymenty z energią przy użyciu zestawów demonstracyjnych), Świat widziany z bliska (obserwacje mikroskopowe) oraz Chemia z przyrodą (eksperymenty z pogranicza przyrody, chemii i fizyki).

Ciekawie zapowiadają się również warsztaty tworzenia budek dla ptaków pn. „Ptasia rodzina na swoim”, a także EKO KULINARIA, w ramach których będą powstawały smakowite i ekologiczne (nie mogło być inaczej) dania. Nie bez echa odbędą się z pewnością warsztaty tworzenia ekofryzur, które z pewnością będą cieszyły się dużym zainteresowaniem (nie tylko dziewczynek).

W związku z ograniczeniem liczby miejsc, na warsztaty niezbędne są zapisy: [email protected]

Zapraszamy serdecznie!

EKO NAKRĘCANIE

plakat_eko_ost

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię