To świetne zadania dla młodzieży, która ma ochotę obsadzać zielenią swoje szkoły, domy oraz ulubione miejsca w polskim krajobrazie. Będziemy popierać ten pomysł, bo uczy on szacunku do przyrody ? mówi red. Andrzej Zalewski nt. kolejnej edycji akcji „Drzewko za butelkę”.

Jeśli najmłodsi dbają o przyrodę, zbierając butelki, to jestem jak najbardziej za taką akcją – dodaje artysta multimedialny, Marek Sułek. Panowie są Ambasadorami VIII już edycji akcji "Drzewko za butelkę".

W tym roku toczyć się ona będzie w 10 miejscowościach: Bydgoszczy, Miszewie k. Gdańska, Włocławku, Kędzierzynie-Koźlu, Tarnowie, Nowej Sarzynie, Warszawie, Puławach, Brzegu Dolnym i Koninie. W ramach siedmiu dotychczasowych edycji, dzieci z całej Polski zebrały ponad 7 milionów butelek i posadziły ponad 10 tysięcy drzewek.

Na rzecz tej edycji z inicjatywy EkoRadia i Biura Nasiennictwa Leśnego, sadzonki drzew iglastych i liściastych dostarczą Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych. Na młodych zbieraczy czekać będzie także moc atrakcji. Podczas kwietniowych finałów, jedną z nich, będzie własnoręczne ozdabianie toreb ekologicznych, które przydadzą się później w każdym z gospodarstw domowych. W kilku miastach spektakle i zabawy ekologiczne zaprezentuje Teatr Arkadia z Białegostoku. Najmłodszych organizatorzy zapraszają także do udziału m.in. w konkursie plastycznym na maskotkę Akcji czy rywalizacji w pirackiej grze internetowej „Nie daj się nabić w butelkę”. Poprzez zabawę uczy ona proekologicznych zachowań. Mali zbieracze mogą w nią zagrać na stronie www.drzewkozabutelke.pl. Kolejną nowością jest także zabawa dla dorosłych, którzy w ramach tegorocznej edycji także mogą się wykazać. Czekać na nich będzie konkurs radiowy w kilku rozgłośniach w kraju pod hasłem „Ekologiczna zgadula” – do wygrania m.in. gadżety związane z akcją.

Źródło:  www.drzewkozabutelke.pl
 

Na młodych zbieraczy czeka także moc atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię