Od lat piętnastu lat Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu organizuje Elbląskie Dni Recyklingu. Wydarzenie to przyciąga na Plac Jagiellończyka tłumy mieszkańców, którzy w zamian za przyniesione odpady (np. elektroodpady, makulaturę, nakrętki plastikowe, czy też baterie) otrzymują punkty, za które mogą otrzymać rośliny ogrodowe. 

Nie była to jednak jedyna atrakcja przygotowana dla mieszkańców. Przez cały czas trwania wydarzenia na scenie można było oglądać występy lokalnych artystów, a w jej okolicy wziąć udział w przygotowanych warsztatach kreatywnych. W tym roku mieszkańcy mogli pomalować bawełniane torby, wykonać budkę lęgową dla ptaków, ze starego słoika zrobić świecznik, a niepotrzebną deskę zamienić w obraz „nicią malowany”. Warsztaty przyciągnęły nie tylko najmłodszych mieszkańców miasta, gdyż brały w nich udział całe rodziny, chętne do zrobienia czegoś z niczego. Podczas wydarzenia, realizowanego pn. „Festyn GOZ. Nie marnuj napraw, wymień” można było wziąć udział w konkursie koło fortuny, w ramach którego za udzielenie właściwej odpowiedzi na pytanie lub zadanie w zakresie gospodarki odpadami można było otrzymać ekologiczną zakładkę do książek, grę edukacyjną lub komiks „Piekarczyk znów o Elbląg walczy”. Atrakcją była też gra wielkoformatowa „Twisterowy Tor Odpadowy”, który tak bardzo podobał się najmłodszym, że pod koniec wydarzenia pytali o to czy ta atrakcja będzie również w przyszłym roku. Atrakcje ekologiczne były realizowane, dzięki wsparciu uzyskanemu z Organizacji Odzysku REKOPOL w ramach projektu „Kultura segregacji”. 

Dużym zainteresowaniem cieszył  się również podczas imprezy – Punkt Obrotu Przedmiotów, do którego mieszkańcy mogli przynosić niepotrzebne, ale sprawne przedmioty, za które otrzymywali rośliny. Znalazły się tam m.in. głośniki bezprzewodowe, monitor komputerowy, robot kuchenny, telewizor czy też drukarki. Urządzenia te mogły być przez chętnych mieszkańców zabrane z POP, dzięki czemu zyskały nowe życie. 

GALERIA ZDJĘĆ

« z 2 »

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię